Zeldzame 'maanbijbel' die de maan bezocht, wordt geveild

  • Phillip Hopkins
  • 0
  • 1471
  • 112

Hoeveel zou u betalen voor een bijbel die naar de maan vloog??

Een zeldzame miniatuurbijbel die in 1971 aan boord van NASA's Apollo 14-missie reisde, wordt geveild, met bieden - momenteel gaande - vanaf $ 50.000.

Samen met de microform King James Bible, die is gemonteerd en ingelijst in een setting van goud en email, bevat het veilingkavel twee echtheidscertificaten. Eén document was ondertekend door Apollo 14-astronaut Edgar Mitchell, waarin werd bevestigd dat de Bijbel een maanlanding maakte; de andere was ondertekend door ds. John M. Stout, een NASA-informatiewetenschapper en de directeur van de Apollo Prayer League (APL), die de maanbezoeken van deze en andere maanbijbel organiseerde. [Foto's: verborgen tekst ontdekt in de oudste bijbel van Engeland]

De kleine bijbel nam aan boord van het ruimtevaartuig niet veel ruimte in beslag - alle 1.245 pagina's waren gecondenseerd en afgedrukt op een enkel microfilmvierkant van ongeveer 1,6 vierkante inch (4,1 vierkante centimeter), volgens de artikelbeschrijving die online is gepost door Nate D Sanders Auctions (NSA), die de veiling voert.

Apollo 14, die op 5 februari 1971 op de maan landde, was de eerste missie die met succes een Bijbel naar het maanoppervlak transporteerde, na twee mislukte pogingen tijdens Apollo 12 en Apollo 13, volgens de APL-website. Het maanbijbelinitiatief werd gelanceerd door de APL, een organisatie die in 1968 werd opgericht door pastors die binnen NASA werkten "om te bidden voor de veiligheid van de astronauten en de vaardigheid van NASA-medewerkers die de raketten bouwden waarmee ze zouden vliegen", aldus de missie van de APL..

"En - het allerbelangrijkste - om een ​​Bijbel op de maan te laten landen", concludeerde de verklaring.

Een microformuliere King James-bijbel die naar de maan en terug ging, werd in 2012 geveild bij Sotheby's in New York voor $ 56.250. (Afbeelding tegoed: Sotheby's)

APL's inspanningen herdenken Apollo 1-astronaut Edward White, die een bijbel naar de maan wilde brengen, maar daar nooit is gekomen. White stierf toen een brand ontstak tijdens een lanceringsrepetitie op 27 januari 1967; de brand eiste ook het leven van twee andere astronauten, Virgil "Gus" Grissom en Roger Chaffee, schreef NASA in een missieoverzicht.

Honderden van deze zogenaamde maanbijbels werden in pakketten gebundeld en door Apollo 14 naar de maan gedragen. De maanmodule bevatte 100 exemplaren en 200 exemplaren waren opgeborgen in de opdrachtmodule, meldde Space.com. Volgens de APL waren er 212 extra bijbels op microfilm aan boord opgeborgen in een zakje dat was gereserveerd voor persoonlijke spullen van astronauten; deze tassen stonden bekend als persoonlijke voorkeurssets (PPK). Hoewel NASA alleen de aanwezigheid van 300 microfilmbijbels op de Apollo 14-missie kon bevestigen, was het niet ongebruikelijk dat kleine, ongedocumenteerde voorwerpen naar de ruimte reisden als onderdeel van de verzameling persoonlijke bezittingen van een astronaut, Elizabeth Suckow, een archivaris bij NASA's History Division, verteld in een e-mail.

"Dergelijke informele opslag om items de ruimte in te nemen (vaak Amerikaanse valuta, zoals Mercury-dubbeltjes of handgemaakte borden) vond plaats op bijna elke missie van Mercurius tot Apollo," zei Suckow.

"Tenzij het item werd gevonden of gebruikt door astronauten tijdens de vlucht, bleef het ongedocumenteerd en werd het verwijderd toen het ruimtevaartuig terugkeerde naar Houston", legt ze uit..

In 1971 droeg Mitchell 100 bijbels naar het oppervlak van de maan. Slechts 11 exemplaren van de Apollo 14-maanbijbel dragen authenticiteitsbrieven die zijn ondertekend door zowel Mitchell als Stout, en daarvan zijn nog zeven exemplaren in omloop, schreven NSA-vertegenwoordigers in de catalogus..

Nadat de Apollo 14-missie terugkeerde naar de aarde, presenteerde Mitchell de maanbijbel aan Stout, meldde Space.com eerder. Stout hield enkele bijbels bij en verspreidde exemplaren onder APL-leden; decennia later werd er een zesjarige juridische strijd over verschillende van die bijbels gelanceerd nadat een overheidsinstantie de claim van een particuliere eigenaar op de artefacten in twijfel had getrokken, aldus Space.com. (Het pak werd uiteindelijk in mei 2017 gedropt.)

Niet alle bijbels in de ruimte zijn terug op aarde gekomen. Een papieren exemplaar van een bijbel met een rode omslag - naar de maan gebracht tijdens de Apollo 15-missie - rust nog steeds op een verlaten dashboard van een Lunar Roving Vehicle, achtergelaten door astronaut David Scott, vertelde Suckow. .

Biedingen voor deze Bijbel kunnen online worden ingediend en de veiling eindigt op 26 juli om 14.00 uur. EDT.

Opmerking van de uitgever: Dit verhaal werd op 25 juli gecorrigeerd om op te merken dat het aantal bijbels dat Apollo 14 vervoerde (volgens NASA-records) 300 was, niet 512. Het werd verder gewijzigd op 14 augustus om David Scott te identificeren (niet James Irwin zoals eerder was vermeld) als de Apollo 15-astronaut die een bijbel op de maan achterliet.

Origineel artikel over .

Niemand heeft nog op dit artikel gereageerd.

De meest interessante artikelen over geheimen en ontdekkingen. Veel nuttige informatie over alles
Artikelen over wetenschap, ruimte, technologie, gezondheid, milieu, cultuur en geschiedenis. Duizenden onderwerpen uitleggen, zodat u weet hoe alles werkt